Ty, kdo mě blíže znají, nejspíš nepřekvapí, že jsem nadšená do všemožných seznamů, soupisů, zápisků, ale i výzev, cílů a heců. O to víc mě samotnou překvapuje, že mě před pár lety jedna konkrétní výzva minula. A to výzva 101 cílů v 1001 dnech. V té době jsem totiž asi měla jen jediný cíl. Vyspat se déle, jak hodinu a půl v kuse. Marná snaha, Jony, že jo… Ovšem s o to větší radostí si ty cíle hodlám užít teď.

Tuhle výzvu jsem náhodou objevila během prázdnin a hned jsem byla ve svém živlu. Prvních 70 cílů jsem si sepsala během odpoledne. Pak už to šlo o něco obtížněji. Přece jen jsem se snažila sepisovat takové úkoly, které pro mě nejsou úplnou samozřejmostí. Ale ideálně jsou krok za mým komfortem, za mou přirozeností. Ano, mohla bych si tam zařadit 2002x si vyčistit zuby. Každý den jít venčit. Pravidelně telefonovat dědovi. Ale k čemu, když už to běžně dělám. To bych sama sebe připravila o tu následnou radost, že. Místo toho jsem volila takové úkoly, do kterých se mi trošku nechce. Kterým se spíš vyhýbám. Co vědomě odkládám na až někdy. Tak to tedy ne. Ne zítra, ne někdy. Zítřek nám nikdo neslíbil. Jdu je plnit teď. Nebo v následujících dvou a tři čtvrtě letech.

Po pár dnech jsem měla všech 101 cílů zkompletovaných. A vlastně bych jich nakonec měla i víc. Hlava mi postupně předhazovala další a další dovednosti, akce a nápady. Až jsem musela ukočírovat sama sebe, že na to vše mám přece jen omezenou dobu a jde mi hlavně o to, si cíle odškrtnout jako splněné, ne jenom vymyšlené a napsané.

Poté jsem se vrhla do jejich přesouvání a seskupování, až mi ve výsledku vylezlo sedm skupin. Vzdělávání a kultura, Cestování, Pravidelně, Naučit se, Udělat, Jednoměsíční výzvy a Speciální. A nejlepší na tom je, že na mě to funguje fakt skvěle. Už se mi podařilo odškrtnout několik řádků, o kterých jsem dlouho věděla, že bych měla udělat, ale tím to haslo. Jakmile cokoliv svěřím papíru, hned to pro mě má mnohem větší váhu. A pak je tu taky ještě stý cíl, který je pro mě hodně motivační. Za každý prokazatelně splněný cíl sama sobě poslat na spořicí účet 1000 Kč. A za 1001 dní všechny ty tisícovky… utratit! Tenhle cíl zvládnu, tuším, nejsnáz 🙂 Už teď jsem zvědavá, kolik na ty útraty budu mít naspořeno.

Vy si dáváte dlouhodobé cíle? Nebo radši ty krátkodobější? Jak se vám je daří plnit? Odměňujete se za ně nějak? Všechno mě zajímá! Fakt! 🙂 Napište nám sem do komentáře nebo do soukromé FB skupiny Malí hrdinové. A splněným snům a cílům zdar!

Doporučené články

3 komentář

 1. Ahoj Marti!
  Mas to moc pěkne vymyšlené, jen teda – proč oslovit cizi lidi?😀v jakem kontextu? A knih bych dala tak trikrat víc, výstav tak trikrat min😄ale to je samozřejmě zase můj pohled…
  Ale diky za inspiraci, asi si taky něco napisu….svádí mě k tomu většinou nový kalendářní rok…
  Tak pa!

  1. 😀 Nový rok je tady, už máš své cíle? 😉 Těším se na tvou dávku inspirace!

  2. Oslovovat cizí lidi… kontext je libovolný 🙂 Od pochvaly pěkné kabelky po… ještě nevím 🙂 Ale prostě se nebát na někoho cizího promluvit. Čemuž jsem se dřív spíš vyhýbala 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.