POLOLETNÍ PRÁZDNINY ANEB JAK JSEM ZJISTILA, ŽE NÁM NEFUNGUJE ZVONEK A MANŽEL SI NA NOC VYPÍNÁ MOBIL

Ačkoliv dnes máme po včerejším rozdávání vysvědčení zasloužené volno, tak jsem vstávala v půl šesté. Oproti běžným dnům jsem si přispala krásnou půlhodinu. Snesla bych i víc, ale vědomí, že mám rozepsaný první článek o našem pololetním bilancování, mě vyloženě hnalo z postele ven. Myšlenek mám plnou hlavu, až mám strach, že některou zapomenu.

Po chvíli, co jsem zapnula počítač, na mě ale náš pes Salám kouká tak vehementně, že je mi jasné, že jdu venčit. Aspoň si mezitím ujasním, co je vlastně podstatné a co chci říct. Beru vodítko, pytlíky, na pyžamo hodím první bundu, co mi padne pod ruku, nevadí, že je tenká, jsem za deset minut zpátky. Zároveň přemýšlím o nadpisech, odstavcích, zabouchnu dveře a… KLÍČE! Co se dá dělat, rovnou zvoním, holt manžela vytáhnu z postele. Aha, tak manžel to má na rozdíl ode mě dobrý, z postele ho nevytáhnu, protože se neozvalo ani cinknutí. Proč to, že nám nejde zvonek, se mám dozvědět zrovna v šest ráno? Který z těch mých dvou lumpů si s ním zase hrál?!?

Nedá se nic dělat, Salám už na mě netrpělivě čeká u vchodových dveří, však ono to s námi nějak dopadne. Ještě zkouším spodní zvonek, ale tuším, že bude rovněž bez odezvy. Docela bych uvítala, kdyby má předtucha nevyšla, ale v předtuchách už jsem docela dobrá, takže… vyšla. Venku trochu mrholí, no co už, se tedy chvíli projdeme. Stejně jsem si k novému roku slíbila, že s těmi procházkami budu poctivější, tak když už je ten únor, beru to jako první příležitost s tím začít.

Dobře, právě začíná pršet. Zas tak silné to moje předsevzetí není, takže to už tahám mobil z kapsy s posledními pár procenty baterky a volám manželovi, ať si mě zachrání. „Litujeme, ale s volaným účastníkem se nyní nelze spojit.“ Vlastně už ani nejsem překvapená. Když se po půl hodině ozve stejné hlášení, je tma, prší a já mám na sobě to, co mám na sobě, tak už se fakt musím smát. Teď už jen zbývá, abych Salámův pytlíček potřebovala využít i pro sebe. Líp jsem si ty pololetky fakt naplánovat nemohla!

A jak vy si užíváte volného dne? Máte učitelský klid nebo naopak doháníte resty či chystáte aktivity do druhého pololetí?

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *