PROCVIČUJEME S JENGA DŘÍVKY

Tak tuhle pomůcku hodně využijeme. Už se na to těším!

Před nějakou dobou jsem si popsala jenga dřívka násobilkou. A jak děti stavěly věž, tak při každém tahání špalíčku nejdřív musely zodpovědět početní příklad. Z druhé strany byl i správný výsledek, aby si mohly rovnou zkontrolovat. Děti to moc bavilo, uspěla jsem s takovýmhle procvičováním i u páťáků při suplování. A kupovala bych další a další stavebnice a psala na ně další a další procvičované jevy. Ale kde to všechno skladovat? A kolik peněz za to utratit? Až mě to jednou napadlo!

Pořídila jsem si opravdu ještě jednu sadu dřívek, ale už jsem každé jenom označila tečkou jedné ze tří barev. Vybrala jsem zelenou, modrou a červenou. Aktuálně máme největší třídní téma vyjmenovaná slova. Takže jsem si napsala spoooooustu různých slov, která jsem rozdělila do třech kategorií obtížnosti. Vyjmenovaná a jednoduchá slova, příbuzná a těžší slova a zapeklité dvojice s extra těžkými slovy. Každou kategorii jsem vytiskla na papír jedné ze zvolených barev. A teď už děti jen staví věže a při tom doplňují íčka a ýčka z dané barevné kategorie u každého dřívka, které se jim povede vydolovat, aniž by se věž zřítila.

Už teď mám v hlavě další možnosti, jak označená dřívka využít. Kromě jiného levelu obtížnosti může každá barva představovat otázku z jiného předmětu. Nebo z jiné oblasti. A kartičky také nemusíme využít jen k věži. Dnes z nich byl například běhací diktát, kdy si děti samy vybíraly obtížnost slov, jaká chtěly psát. A příště je budou třídit na tácky podle doplněných písmen.

O zábavu máme zase na chvíli postaráno! 🙂

Máte taky svojí oblíbenou pomůcku, na kterou nedáte dopustit? Jakými způsoby ji využíváte? Napište mi do komentáře nebo s námi sdílejte v uzavřené FB skupině Malí hrdinové – aby učení bavilo.

A pokud by se vám kartičky s vyjmenovanými slovy také hodily, tady jsou. Je jich 339 🙂 Nově jsou k dispozici i Příklady pro třeťáky.

Doporučené články

1 komentář

  1. To je skvělý nápad! Čím jste prosím dřevo popisovala?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.