S velikou chutí učím na prvním stupni základní školy. A s ještě větší chutí k tomu učení používám všemožné hry, kartičky, pomůcky, webové nástroje a další zpestřující vychytávky. Výuku si tak mnohem více užívají nejen děti, ale i já.

Jenže když jsem v roce 2011 do školy nastoupila, tak jsem neměla nic a ani jsem nevěděla, že bych něco takového mohla mít, znát a dělat. Maximálně jsem si vytvořila nebo okopírovala pracovní list a myslela si, co pro své žáky dělám. A co víc, v mé škole se žádné velké sdílení, půjčování a poskytování rad moc nenosilo. Učební know-how bylo pečlivě střeženým tajemstvím.

Po třech odučených letech jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. A začaly se dít věci. S vlastními dětmi jsem postupně objevila různé hry a pomůcky a zjistila, že učit (se) vážně nemusí být nuda. Během rodičovské dovolené jsem nakonec vedla i kroužek pro děti inspirovaný Montessori pedagogikou, který byl kartičkami a vyrobenými pomůckami přímo nadupaný.

A pak rodičovská dovolená skončila a já se vrátila do školy. V novém kolektivu (fakt díky, holky!) jsme začaly sdílet, vyměňovat, radit si, řešit, dávat si tipy, pomáhat si. A já si konečně uvědomila, že opravdu není nutné si bedlivě hlídat své osvědčené metody a nápady. Protože někdo další má zásobu jiných bezvadně fungujících.

A proto vznikl tento blog, kde s vámi chci sdílet mé oblíbené hry, pomůcky, kartičky a další tipy. Abyste třeba nebyly tak ztracené, jako kdysi já. Abyste do práce chodily s chutí a odcházely z ní plné energie do dalšího dne. A naopak budu moc ráda, když vy mě inspirujete vašimi zkušenostmi.

Ať to ve škole baví jak malé, tak i ty velké.